Aktualności

Katedra Inżynierii i Automatyzacji Produkcji
zaprasza na:
SEMINARIUM NAUKOWE w dniu 30.03.2022
pod tytułem:

Wirtualna rynomanometria – modelowanie przepływu powietrza przez jamę nosową z wykorzystaniem klastra Prometheus (PLGrid/ACK Cyfronet)

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10.02.2014, staraniem Instytutu Inżynierii Cieplnej i Procesowej, zostało podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską a Engineering Design Center (EDC).
EDC jest wspólnym przedsięwzięciem General Electric Company Polska (GECP) oraz Instytutu Lotnictwa (ILot) w Warszawie.
Porozumienie o Współpracy otwiera szerokie pole do współpracy wydziałów, instytutów, pracowników oraz studentów Politechniki Krakowskiej z EDC. Zachęcamy do współpracy i inicjatywy szczególnie studentów, których zainteresowania są w obszarach szeroko rozumianej energetyki, automatyki, teleinformatyki, matematyki, elektroniki, chemii, mechaniki, inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska, związanych z zastosowaniem w branży lotniczej, energetycznej oraz naftowo-gazowej.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem Instytutu Inżynierii Cieplnej i Procesowej.

atlasW dniach 11 - 12 grudnia 2014 w sali Rady Wydziału Mechanicznego PK odbędzie się  ATLAS ITK cooling meeting, organizowany wspólnie przez ATLAS Cooling Group i PK.
Celem głównym spotkania jest utworzenie CERN ATLAS Experiment Tracker Phase II Upgrade Cooling Working Group, współpracującej przy rozwoju systemów chłodzenia detektorów stosowanych w przyszłej wersji ATLAS Inner Tracker rozwijanej w ramach CERN.
Omawiane będą szczegółowe zakresy prac i możliwości oraz gotowość jednostek uczestniczących w spotkaniu do podjęcia prac badawczo-rozwojowych w ramach Upgrade'u.

© 2016-2022 Katedra Inżynierii Cieplnej i Procesowej. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie KTN ®

Please publish modules in offcanvas position.